Gümüşpala Adak Kurban : İp İle Tokalaşma

20 Kasım , 2020admin
Gümüşpala Adak Kurban : İp İle Tokalaşma

Bodrum'da bir hayvan besicisi, koronavirüs tedbirleri nedeniyle kurbanlık almaya gelenlerle adet haline gelen tokalaşmak yerine "tek kullanımlık" ip ile pazarlık yapıyor.
Muğla'nın Bodrum ilçesinde bir besici, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle kurbanlık almaya gelenlerle tokalaşmak yerine "tek kullanımlık" iplik ile pazarlık yapıyor. Çoban, gazetecilere, virüse karşı kendi çabalarınca önlemler aldıklarını söyledi. [ Gümüşpala adak kurban ]

Kurbanlığını yakından bakıp seçenlerle hiçbir şekilde temas olmadığını işaret eden Çoban "Pazarlık yaparken ip kullanmayı tercih ettim. Bir defa kullanıp çöpe atıyoruz. Müşterilerin geliş gidişlerinde ellerini dezenfekte etmelerini sağlıyoruz. Pazarlığı yapılan kurbanı işaretleyip kurban gününe kadar bakıyoruz. Kurbanı burada kestirmek isteyenler için de yoğunluk olmaması için randevu sistemi oluşturduk." diye belirtti.

Kurbanlık pazarlığında akıllı telefon uygulaması da kullandıklarını belirten Çoban, alıcıları görüntülü arayıp ya da kurbanlıkların fotoğraflarını göndererek hiç yan yana gelmeden de satış yapılabildiğini ve hatta bu yapılan satışların daha yoğun olduğunu anlattı. Kurbanlık alan Mustafa Arslan ise daha önce el sıkışarak yaptıkları pazarlığı bu sene ip kullanarak gerçekleştirdiklerini belirtti.