Denizköşkler Adak Kurban : Kurban Keserken Bıçağa Dikkat

20 Kasım , 2020admin
Denizköşkler Adak Kurban : Kurban Keserken Bıçağa Dikkat

Bıçak kullanmak ustalıktır. Bir büyükbaş hayvanı kolayca kesmenin yolu keskin bıçaklardan geçer. Hayvan ilk kesildiği zaman eti biraz sert olur o yüzden ele rahat oturan bıçaklar tercih edilmelidir. Bundan dolayı bıçak alırken kullanacak kişi deneyerek almalıdır.

Tek bir bıçakla bütün kurbanı kesmek yerine her bir parça için farklı boyutlarda bıçak kullanılmalı. Kurban kesmek, kemik sıyırmak yahut etleri küçük parçalara bölmek için farklı bıçaklar kullanılmadır. Bunlar kemik üzerinden et sıyırmak için esnek bıçak tercih edilebilir. Veya kemik parçalamak için satır kullanılabilir. Ama hangi bıçağı kullanırsak kullanalım bıçak keskin olmalı ve kurbana zarar vermemelidir.

ETİN YAĞINI AYIKLAMAK İÇİN KESKİN BIÇAK KULLANILMALI


Etin deri ve yağını ayrıştırırken keskin bıçak kullanılmasının hem zamandan tasarruf sağlayacağını hem de ete zarar vermeyecektir. Et üzerinden yağı ayırmak zahmetli ve zor bir iştir. Bu yüzden keskin ve uzun bıçak tercih edilmeli yağ kaygan olduğundan ele gelmemesi için özen gösterilmelidir. Kullanılan bıçakları sık, sık bileylemek bıçağın kullanışını arttıracaktır.

KURBAN BIÇAKLARININ FİYATI 15 İLE 50 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR


Kurban bıçaklarının fiyatı 15 liradan başlıyor, 50 liraya kadar çıkıyor. Bu bıçakların fiyatlarının değişmesinin sebebi kalitelerindeki farklılıktan kaynaklanıyor. Vatandaşlar, kurbana fazla acı çektirmemek için daha çok yeni bıçak almaya yöneliyorlar. Alınan kurban kadar kullanılan bıçakta çok önemlidir. [ Denizköşkler adak kurban ]