Beylikdüzü Adak Kurban : Yün Atlet Ve İçlik

25 Kasım , 2020admin
Beylikdüzü Adak Kurban : Yün Atlet Ve İçlik

Kış mevsiminin olmazsa olmazı yün içlikler havaların ısınmasıyla rafa kaldırılıyor. Tam aksine yazın yün içlik giymek lazım. Sıcak havalarda yün içlik giymek insanları hastalıklardan korur. Yün, içinde bulunan termal bir sistem sayesinde teri vücutta tutmayarak dışarı atıyor. Bu da insanı hasta olmaktan koruyor. İnsanlar yünün faydalarını yeni yeni anlamaya başladı. Artık vatandaşlar yazın yün giymeye başladı. Bazı insanlara yün giymesi tavsiye edildiğinde yazın yün mü giyilir diye tepki gösterebiliyor. Giydikten sonra yünün rahatlığını görünce bir daha üzerinden çıkartmıyorlar. Yün teri emmeyerek vücudu kuru tuttuğu için astım, bronşit ve romatizmal hastalıkları olanlara çok faydalı. Yazın yün giyenler kolay kolay hastalığa yakalanmaz. [ Beylikdüzü adak kurban ]

Yün insan vücuduna faydalı mı?


Yün, doğal yapısı gereği nem dengesini koruyan, sağlık dostu bir elyaf olduğu için dört mevsim tercih ediliyor. Leke tutmayan veya yıkanabilen yün kumaşlar geliştirilebiliyor. Sıcak günlerde hem günlük hem şık kıyafetlerde kırışmayan ve koku tutmayan kumaşların tercih edilmesiyle sektörde yün kumaşlara olan talep de artıyor. Yün birçok değişik alanda kullanılıyor. İnsan vücudu için faydalarını söyleyecek olursak ilk sırada astım ve bronşit rahatsızlığı olan hastalar yer alır. Doğal yün vücuttan atılan teri emerek vücudun kuru kalmasını sağlar. Bu durumda insanların terlemeyle birlikte hastalıklara karşı olan direncini yün ile korumuş, hastalıklardan da korunmuş oluyor.

Yünün özellikleri nedir?


Yünden yapılan rahat kumaşlar vitrinlerde giderek daha fazla yer alıyor. Yün, vücut sıcaklığında meydana gelen değişikliklere tepki gösteren aktif bir elyaf türüdür denilebilir. Hava soğukken sıcak kalmanıza, hava sıcak olduğunda serinlemenize yardımcı olur. Kısacası genel düşünülenin aksine, yün sadece kış aylarında değil dört mevsim giyilebilir. Son yıllarda yün kumaşların düşük mikronlarda üretilip çok daha ince hale getirilmesiyle birlikte yazın da yün kumaşlara olan talep artırmaya başladı. Termal özelliği sayesinde vücudumuzda bakteri üremesini ve kokuyu engelleyen yün, artık sadece günlük kıyafetlerde değil spor-atletik kumaşlarda da kullanılıyor. Bu doğal avantajlarıyla da hem tüketiciler hem de üreticiler açısından giderek daha değerli bir ham maddeye dönüşüyor.